1 Kg Kadayıf Dolması Kaç Tane

1 Kg Kadayıf Dolması Kaç Tane

Yıllarca imalatını yaptığımız kadayıf dolmasının 10 tanesi 1 kg gelmektedir. Her bir tane kadayıf dolma 1 kişi için servis edilmesi düşünülerek hazırlanmaktadır. Bazı müşterilerimiz bol şerbetli talep ettiğinde ise 1o adet kadayıf dolması 1 kg ı oldukça fazla geçmektedir.

Neden kilo olarak satış yapmıyoruz

12 yıldan fazladır İstanbul’da Erzurum Kadayıf Dolma Tatlıcısı olarak 5 yıldan beri teraziyi kaldırdık. Bunun sebebi ise müşterilerimizin bol şerbetli veya şerbetsiz istemeleri nedeniyledir. Bu tecrübe ahiret korkusu ile bize teraziyi kaldırtmak zorunda bıraktı.

Kadayıf dolma tatlılarımızın 10 tanesi kazandan çıktığı şerbetli olarak 1 kg veya 1 kg dan biraz fazla gelmektedir. Ama müşteri şerbetli talep ettiğinde ise 1 kg 40 grama kadar çıkabilmektedir. Erzurum Kadayıf dolma tatlıların adeti aynı olmasına rağmen kg olarak az veya çok gelmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı Kadayıf dolması satışlarımızı tamamen tane olarak satma kararı aldık. Şimdi isteyen müşterilerimize gönül rahatlığı ile ister çok şerbetli ister hiç şerbetsiz verebiliyoruz. Suizan yok, haram yok, eleştiri yok, bağırma yok…. Hepsini ortadan kaldırdık.

Çok ısrar eden müşterilerimiz için ise tartarak veriyoruz. İsterseniz 10 adet kadayıf dolmayı tarttırarak alın, ister tane hesabından alın. bizim için problem değil.

0
  • Sepetinizde ürün bulunmuyor.